SP wil ook recreatie voor mensen met een kleine portemonnee
SP wil ook recreatie voor mensen met een kleine portemonnee

De Gelderse SP stelt voor dat de provincie in gesprek gaat met gemeenten over het beschikbaar houden van recreatieplekken voor mensen met een kleine portemonnee. Zo willen de partij ervoor zorgen dat ook mensen die het wat minder breed hebben van de camping kunnen genieten.
Behoud betaalbare campingplaatsen
De SP wil dat de provincie in gesprek gaat met gemeenten om het beleid rondom herstructurering van recreatieparken aan te passen. Doel daarbij is dat zoveel mogelijk plekken beschikbaar blijven voor recreanten met een smalle beurs.
Recreatieplaatsen opgekocht door durfkapitalisten
Er worden steeds meer campings verkocht aan rijke investeerders en vervolgens ‘geherstructureerd’. In de praktijk leidt dat ertoe dat vaste staplaatsen ruimte moeten maken voor dure lodges en/of vakantievilla’s die het hele jaar verhuurd worden. Ook losse standplaatsen voor campers, caravans en tenten verdwijnen steeds meer. Daardoor worden recreanten met een vaste standplaats op kosten gejaagd, wat in een aantal gevallen ook tot schulden leidt. In 2023 trok de SP ook al aan de bel, toen de partij benaderd werd door bezorgde recreanten van camping het Groene Eiland bij Appeltern en Zennewijnen in Tiel. Beide waren overgenomen door het Franse bedrijf Capfun (reeds eigenaar van 18 campings in Nederland). De recreanten, verenigd onder de vlag ‘wij willen niet wijken voor de rijken’, werden toen bezocht door SP-Tweede Kamerlid Sandra Beckerman die een initiatiefnota schreef over de massale opkoop van campings door durfinvesteerders.
- Zie ook:
- Ruimtelijke Ordening
Reactie toevoegen